Hogyan ismerjük fel és vezessük le a csoportban felmerülő feszültségeket anélkül, hogy egymást károsítanánk?
Hogyan oldjuk meg kreatívan problémákat és érvényesítsük érdekeinket?
Hogyan építsünk ki kölcsönösen támogató kapcsolatokat?
Van-e pozitív stressz?
A stressz egészségkárosító hatása nemcsak a stressz mértékétől, hanem attól is függ, hogyan tudjuk kezelni a mindennapi élet során felmerülő konfliktusokat, az elkerülhetetlen stresszhelyzeteket.
Ez a tréning olyan elméleti és gyakorlati információk birtokába juttatja a résztvevőket, melyek segítséget nyújtanak a munkahelyi, otthoni egyensúly megteremtéséhez, valamint a mindennapi stresszhelyzetek megoldásához. Segít megelőzni a burnout-ot, vagyis a kiégést.
A résztvevők képesek lesznek felismerni és hatékonyan kezelni a stresszhelyzeteket, illetve teljesítményük nőni fog a munkahelyen is. Magabiztosabbak lesznek és képesek lesznek az optimális stressz szint kialakítására. Új megküzdési és stresszkezelési technikákat sajátítanak el.
Nagyon fontos, hogy milyen ingerek érik az embereket a munkahelyen és a magánéletben, illetve, hogy ez milyen válaszreakciót vált ki belőlük. A stresszt manapság népbetegségként tartják számon. A stressz tünetei: az ingerlékenység, a fáradtság, a gyakori fejfájás és az alvászavar. A testi tünetek kezelésén túl a valódi kiváltó okokra is figyeljünk, lehetőleg szűntessük meg azokat.
A rohanó mindennapokban a szervezet stressz-válasza sok esetben már olyankor is aktiválódik, amikor nem egy veszélyhelyzet elhárítása a cél. A fokozott készültség valójában már nem is segíti a helyzet megoldását. Megfelelő technikák elsajátításával elkerülhető, hogy a stressz maradandó károsodásokat okozzon.
A test kilendül a nyugalmi egyensúlyából, fokozottan reagál a külső ingerekre és folyamatosan az egyensúly helyreállítására törekszik, ami a stresszes állapot állandósulásához vezet. Ha a szervezet nem képes megbirkózni egy adott élethelyzettel, testi és lelki szinten is számolni kell a káros hatások kialakulásával, vagyis a kimerüléssel, a kiégéssel, a depresszióval vagy a pszichoszomatikus betegségek megjelenésével.
A stresszkezelés tréning célja, hogy a tapasztalási folyamat végére a résztvevők képesek legyenek a helyzetnek megfelelő stresszkezelési módszert használni. A tréning segítségével a csoport tagjai közt csökkennek a feszültségek, ezáltal csökken a stressz, közvetetten a fluktuáció. Az összhang megteremtésével a csoport működésének hatékonyságát és teljesítőképességét is lehet növelni.
„Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem.” - Konfucius