„Mindannyian tudjuk, hogy a túlzásba vitt jó dolog – rossz dolog.”
/Todd G. Buchholz/

Ezt a tréninget olyanoknak ajánlom, akik hatékonyabb ösztönzési módot, motivált csapatot, inspiráló vezetést szeretnének. A motivációs tréning eredményeként a résztvevők közelebb kerülnek saját, belső motivációjuk megértéséhez vagy az elveszett motiváció megtalálásához.

A tréning során hangsúlyt fektetünk a résztvevők ösztönző tényezőinek (driver-ek) feltérképezésére. A vezetők iránymutatást kapnak arra, hogyan motiválják különböző korú és személyiségű munkatársaikat. Eszközöket és technikákat sajátíthatnak el élményszerű feladatok, improvizációs gyakorlatok keretében saját és mások motivációjának növeléséhez.

A motiváció nem más, mint egy láthatatlan hajtóerő, ami cselekvésre ösztönöz. Általában ez a rejtett hajtóerőnk az, ami továbbvisz bennünket a rutinszerű tevékenységek elvégzése során, és segít elérni saját és közös céljainkat. A mindennapokban előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor ez az erő megfogyatkozik, ilyenkor érdemes megkeresnünk ennek okát és belső erőforrásainkból építkezve megtalálni saját motivációnkat.

A munkahelyi motiváció tekintetében kiemelkedő helyen áll a flow-állapot elérése, amikor a munkavállalóval szemben állított kihívások és az ő képességei egyensúlyban vannak, így nem alakul ki benne stresszérzet. A ”flow-élmény” az elme működésének egy olyan állapota, melynek során az ember teljesen elmerül abban, amit éppen csinál, amitől feltöltődik, feloldódik, minden más eltörpül mellette, bármi áron folytatni akarja.
Mivel a flow összefüggésben van a teljesítménnyel, fejlesztése jelentős hatással van a munkahelyi elégedettségre, sikerélményre, ami pedig nagyobb munkavállalói elköteleződést eredményez.
A munkavállalók olyan belső jutalmakat, érzéseket nyerhetnek, melyek kitartásra ösztönözik őket. Fontos, hogy olyan környezetet és tevékenységeket találjunk számukra, amelyek elősegítik a flow élményt, majd ezután azonosítsuk és fejlesszük azokat a személyes tulajdonságaikat, amelyek hozzásegítenek a flow átéléséhez. Ezeknek a módszereknek az alkalmazása a munkahelyen javíthatja a morált azáltal, hogy segít egyfajta megnövekedett siker- és teljesítményérzetet kialakítani.
Munkáltatóként mindenképpen érdemes hangsúlyt fektetni a munkavállalók ösztönzésére, hiszen a szervezeti célok eléréséhez a munkavállalók közös teljesítménye juttat közelebb egy vállalatot. A motiváció hiánya ezzel szemben negatív következményekkel járhat: alacsonyabbá válik a munkavállalók teljesítménye, nem tudják az elvárt minőségben teljesíteni a feladataikat, valamint el is hagyhatják a vállalatot, ami a toborzás és a kiválasztás idejét és költségeit emeli. A vezetőknek azonban a tréning során lehetősége van feltérképezni, hogy mely munkatársnál mi lehet a hajtóerő. Ez alapján pedig meg tudják teremteni azt a motivációt, amely az egyént és a vállalatot is közelebb viszik céljaik eléréséhez.

 

Ajánlott tematika:

  • Motivációs elméletek
  • Belső és külső motiváció
  • Egyéni motiváció feltérképezése
  • Motiváció 3.0
  • Flow élmény a munkahelyen
  • Más megközelítések, nézőpontok megismerése (Points of „you”)
  • Ösztönzés a változásra és a fejlődésre
  • A vezető szerepe a motiváció kialakításában
  • A célok kitűzése

A tréning célja

A motivációs tréning célja, hogy segítséget nyújtson a személyes hajtóerő (driver) megtalálásához, illetve a motiválatlanság leküzdéséhez, közvetve pedig a kiégés elkerüléséhez. Konkrét lehetőségekkel, megoldásokkal és feladatokkal ismerkedhetnek meg a résztvevők, hogy a tapasztalási folyamat végére képesek legyenek a helyzetnek megfelelő módszereket használni. A tréning során egyéni figyelmet szentelünk a résztvevők erőforrásainak feltérképezésére, valamint személyes céljaik kialakítására, ezzel segítve a belső motiváció kirajzolását. A vezetőknek abban segít a képzés, hogyan ismerjék meg munkatársaikat és személyes motivációikat, illetve eszközöket és technikákat adunk a motiváció növeléséhez. A tréning segítségével a csoport tagjai közt csökkennek a feszültségek, ezáltal csökken a stressz, így közvetetten a fluktuáció. Az összhang megteremtésével a csoport működésének hatékonyságát és teljesítőképességét is lehet növelni.

  

Fejlődjünk együtt!

Tréningek

„Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem.” - Konfucius

Szeretnéd, ha csökkennének a munkahelyi feszültségek és a stressz? Esetleg akadozik az ügyfélkommunikáció?

tovább
Kommunikációs tréning

Ez a tréning olyan elméleti és gyakorlati információk birtokába juttatja a résztvevőket, melyek segítséget nyújtanak a munkahelyi, otthoni egyensúly megteremtéséhez.

tovább
Stresszkezelés

Az Oldjuk meg! – Konfliktuskezelés tréning alatt a résztvevők megértik a konfliktusok jelenségét, illetve megtanulják felismerni és kezelni azokat.

tovább
Konfliktus kezelés

Ez az egyik legösszetettebb téréning típus, mivel a legtöbb soft skill (puha készség) elemet ez tartalmazza.

tovább
Csapatfejlesztés

A változáskezelés tréning során a résztvevők élményszerű formába öntött feladatok, szituációs szerepjátékok során jutnak el a felismerésre...

tovább
Változásmenedzsment

A generáció menedzsment nem probléma, hanem hatalmas lehetőség.

tovább
Generáció menedzsment

Kutatások bizonyítják, hogy megfelelő időgazdálkodással egy csapat együtt több feladatot tud eredményesebben elvégezni.

tovább
Időgazdálkodás

A kiégési folyamat visszafordítható és megfelelő technikák elsajátításával leküzdhető.

tovább
Burnout tréning

Ezt a tréninget olyanoknak ajánlom, akik hatékonyabb ösztönzési módot, motivált csapatot, inspiráló vezetést szeretnének. .

tovább
Motivációs tréning

Az önismereti tréning eredményeként fejlődik a résztvevők önismerete, önbecsülése, önérvényesítése és javulnak a társas kapcsolataik.

tovább
Önismereti tréning