„A tudás megszerzésére fordított pénz a legjobban megtérülő befektetés.”
/Benjamin Franklin/

Életünk számos területén közösségi formában vagyunk jelen; a családunkban, az iskolában, a munkahelyünkön és a baráti körünkben. Fontos, hogy ezeknek a csoportoknak a céljait meghatározzuk és közösen megvalósítsuk. Ez nem könnyű feladat. A csoportokat különböző egyének, személyiségek alkotják, de nem mindegy, hogy a meghatározott csoportszerepeket ki és hogyan tölti be. Egy vállalat szempontjából a csoportkohézió különösen fontos, mivel az együttműködés bizonyítottan eredményessé teszi a munkát, növeli a munkavállalói elköteleződést, jelentősen csökkenti a fluktuációt, és az alkalmazottak korai kiégését, valamint motivációt jelent a mindennapi feladatok kihívásaival szemben.

A tréning egy céges, szervezeti, csoportos fejlesztési eszköz, tanulási forma, melyben a hangsúly a gyakorlati tapasztaláson, az élményalapú tanuláson és a puha készségek (soft skills) fejlesztésén van, nem pedig az elméleten, mint a hagyományos oktatási rendszerben. Egy tréningtéma három fő részből tevődik össze. A rövid elméleti anyagot interaktív gyakorlati feladatok követik, melyeket a végén közös feldolgozás zár le. A tanulási folyamat végére a résztvevők eljutnak az AHA-élmény szintjére, amelynek célja az ismeretek tapasztalati elsajátítása és az önfejlesztés. A folyamat utókövetésével lehet egy tréning eredményességét lemérni.

A gyakorlati részben csoportra és problémára szabott élményszerű feladatok, szituációs játékok, pszichodráma elemek, szimulációs gyakorlatok kapnak jelentős szerepet. A feladatok jellegét mindig a tréning célja, az elérendő célt pedig a megrendelő határozza meg.

Egy vállalat életében a tréningek elengedhetetlenek az üzleti fejlődés és az előrelépés szempontjából. A folyamatos tanulási és képzési lehetőségek alapvetően meghatározzák egy vállalat vonzerejét és versenyképességét. Egy munkavállalók körében végzett felmérésből egyértelműen kiderült, hogy többet is ki tudnának hozni magukból megfelelő szakirányú, illetve készségfejlesztő tréningek elvégzésével.

A tréningek eredményessége nagymértékben függ a résztvevők aktivitásától és a csoportba behozott témáktól. Minél többet tesz bele valaki a tréningbe saját magából, annál többet vehet ki belőle. A csoport tagjai saját személyiségükkel/személyiségükön dolgoznak, így mindig minden tréning más és más egy adott témán belül.

A tréningeket mindig egyeztetés, megbeszélés, felmérés előzi meg. Ezután csoportra és témára szabott tréningterv készül. A terv egy megahatározott téma keretein belül az ajánlott tematika elemeiből tevődik össze, melynek fő célja az adott szervezetre szabott puha készségek (soft skills) fejlesztése.

Egy Harvard-i kutatás szerint a puha készségek (soft skills) akár 85%-ban is meghatározhatják egy munkavállaló eredményességét, sikerességét!

Mikor javasoltak a tréningek?

  • Amikor a csapatszellem és az együttműködés erősítése a cél.
  • Amikor a munkavállalói elköteleződés növelése a fontos.
  • Amikor alapvető, hogy munkatársaid hatékonyabban és eredményesebben működjenek együtt. A felmerülő problémákkal, kihívásokkal rutinszerűen nézzenek szembe, illetve az akadályokat könnyebben küzdjék le.
  • Amikor jutalmazni kíván a szervezet egy-egy munkatársat. Az Y generáció egyik leghatékonyabb motivációs eszköze az egyéni fejlődés biztosítása.
  • Amennyiben több kisebb szervezeti egységekben folyik a munka és kevesebbeket érint egy adott téma, megoldandó feladat.
  • Amikor az együtt dolgozó munkatársaknak azonos készségterületeken szükséges fejlődniük.
  • Amikor egyéni pénzügyi keret áll a kollégák rendelkezésére annak érdekében, hogy éves saját fejlődési tervüket összeállítsák.
  • Amikor fontos a pozitív vállalati kultúra kialakítása és az értékes munkaerő megtartása.

Tréningkínálat:

  • Hozd össze (újra) a „nagy” csapatot! – Csapat fejlesztő tréning
  • „Bezzeg az én időmben…„ - Generációmenedzsment
  • Oldjuk meg! – Konfliktuskezelés tréning
  • Változtass, hogy változhass! - Változásmenedzsment
  • Beszéljük meg! – Kommunikációs tréning
  • Milyen vagyok? - Önismereti tréning
  • Vezesd le! – Stresszkezelési trénig
  • Hogyan őrizzük meg csapatunk munkahelyi lelkesedését? – Kiégés elleni tréning
  • Hajtóerő, ami cselekvésre ösztönöz – Motivációs tréning
  • Az idő pénz! – Időgazdálkodás tréning

Milyen formában kérhetőek a tréningek?

  • Fél napos workshopok egy témán belül
  • Egy napos tréning egy témán belül
  • Két alkalmas tréningek egy témán belül
  • Négy alkalmas tréningcsomagok több téma összehangolásával
  • Egyéni igények

Miért érdemes tréningcsomagot választani?

Azért érdemes tréningcsomagot választani, mert a csapat tagjai több egymáshoz kapcsolódó készséget is tudnak fejleszteni. A megszerzett tapasztalati tudás még jobban elmélyül, rutinszerűvé válik. A csapat átfogóbb fejlesztésen megy át, valamint nő a csoportkohézió.
A csomagár természetesen kedvezőbb!

Tréningcsomagok:

  • Post Covid tréningkoktél
  • Kommunikációs tréningkoktél
  • Motivációs tréningkoktél
  • Céges kirándulások
  • Egyéni igények

Mi a különbség a kemény- (hard skills) és a puha készségek (soft skills) között?

A hard skill-ek, azaz kemény készségek viszonylag könnyen „megfoghatóak”. A mérhető, igazolható készségeink kerülnek ebbe a csoportba. Ide tartoznak a szakirányú végzettségek, a technikai kompetenciák, vagyis minden, ami iskolában, képző intézményekben tanulható, tehát amiről papírunk van, illetve ide tartozik a szakmai tapasztalat is.

A soft skills (puha készségek), más néven szociális készségek, szubjektívek, belülről fakadnak, interperszonális jellegűek. Ez azt jelenti, hogy elsősorban a személyek közötti viselkedési helyzetekben nyilvánulnak meg, kívülről nem láthatóak. Gyűjtőneve az olyan készségeknek, mint a fejlett empátia, a könnyed és transzparens kommunikáció, a jó csapatjátékos attitűd, a megszerzett tudás továbbadására való képesség éppúgy, mint a felelősségvállalás, a felmerülő probléma megoldására koncentráló szemlélet. Ezek meglétének alapvető feltétele a jó önismeret, ezért javasolt a szakmai képzéseken túlmenően önismereti alaptréningen is részt venni, hogy tisztábban lássuk saját képességeinket. Jellemző ugyanis, hogy a munkavállalók gyakran tévesen mérik fel saját készségeiket. Az önismeret hiánya esetén gyakran előfordul, hogy túl- vagy alábecsülik magukat.

Helyszín:

A tréningek helyszíne előzetes egyeztetés után kerül meghatározásra.

  • Igény esetén lehet a cég telephelyén, belső környezetben.
  • A külső helyszínek (szálloda, étterem, saját tréning terem) csapatépítő jellegük, élményszerűségük miatt egyre népszerűbbek.
  • A Tréning Pont Kecskemét saját tréningtermében Kecskeméten.
  • Lehetőség van arra is, hogy a tréningek exkluzív környezetben kerüljenek megtartásra Nagykőrösön, az Arany János Közérdekű Muzeális Gyűjtemény külön termében. Annak érdekében, hogy még nagyobb legyen az élmény, 2021-ben 1 órás szabaduló szobás játékot kap a csapat AJÁNDÉKBA a kiválasztott tréning mellé.

Fejlődjünk együtt!

Tréningek

„Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem.” - Konfucius

Szeretnéd, ha csökkennének a munkahelyi feszültségek és a stressz? Esetleg akadozik az ügyfélkommunikáció?

tovább
Kommunikációs tréning

Ez a tréning olyan elméleti és gyakorlati információk birtokába juttatja a résztvevőket, melyek segítséget nyújtanak a munkahelyi, otthoni egyensúly megteremtéséhez.

tovább
Stresszkezelés

Az Oldjuk meg! – Konfliktuskezelés tréning alatt a résztvevők megértik a konfliktusok jelenségét, illetve megtanulják felismerni és kezelni azokat.

tovább
Konfliktus kezelés

Ez az egyik legösszetettebb téréning típus, mivel a legtöbb soft skill (puha készség) elemet ez tartalmazza.

tovább
Csapatfejlesztés

A változáskezelés tréning során a résztvevők élményszerű formába öntött feladatok, szituációs szerepjátékok során jutnak el a felismerésre...

tovább
Változásmenedzsment

A generáció menedzsment nem probléma, hanem hatalmas lehetőség.

tovább
Generáció menedzsment

Kutatások bizonyítják, hogy megfelelő időgazdálkodással egy csapat együtt több feladatot tud eredményesebben elvégezni.

tovább
Időgazdálkodás

A kiégési folyamat visszafordítható és megfelelő technikák elsajátításával leküzdhető.

tovább
Burnout tréning

Ezt a tréninget olyanoknak ajánlom, akik hatékonyabb ösztönzési módot, motivált csapatot, inspiráló vezetést szeretnének. .

tovább
Motivációs tréning

Az önismereti tréning eredményeként fejlődik a résztvevők önismerete, önbecsülése, önérvényesítése és javulnak a társas kapcsolataik.

tovább
Önismereti tréning