„A rossz hír, hogy az idő repül. A jó hír, hogy te vagy a pilóta.”
/Michael Altschuler/

Milyen eredményeket érhet el csapatod a kommunikációs tréning elvégzése után:

  • Nehéz összehangolni a határidőkhöz kötött csapatmunkákat?
  • Te vagy csapatod folyamatosan csúsztok a határidőkkel?
  • Folyamatosan túl sok a munka vagy túl soknak érzitek?
  • Állandóan azt látjátok a nap végére, hogy sokat dolgoztatok és mégsem haladtatok semmire?

Az időgazdálkodás tréning során a munkáltatók, a munkavállalók, illetve a vezetők segítséget kapnak pozíciótól függetlenül abban, hogy kialakítsák saját, optimális időbeosztás kereteiket, stratégiáikat, illetve időgazdálkodási technikákat, módszereket sajátítsanak el.  A pontos és produktív munkavégzés a vállalat céljainak elérése szempontjából alapvető fontosságú. Támogatást nyújt a résztvevőknek saját időmenedzsmentjük létrehozásában és időrabló tevékenységeik feltérképezésében, valamint nyitottakká vállnak arra, hogy ezekben belső erőforrásaik felhasználásával változást érjenek el.

Ha egy elvégzendő feladatnak már az elején pontosan meghatározzuk, elképzeljük az időtervét és látjuk a célját, akkor sikerrel járunk. Ha eredményes időmenedzsmentet akarunk kialakítani, akkor először azt kell pontosan felmérnünk, hogy jelenleg hogyan osztjuk be, és mire használjuk az időnket. Ha már sikerült pontosan feltérképeznünk időfelhasználásunkat, akkor kezdhetünk hozzá az új időgazdálkodás tervezési folyamatához.
Az időmenedzsment egy tudatos és fejleszthető tervezési folyamatot jelent. Ennek során igyekszünk a rendelkezésünkre álló időkeretet úgy felhasználni, hogy a feladatainkat minél produktívabban tudjuk elvégezni. Az, hogy milyen a saját időgazdálkodásunk, magunkra és környezetünkre is hatással van. Például munkahelyünkön kollégáinkat is érintheti, ha nem megfelelő időmenedzsmenttel dolgozunk: késhetünk a projekt ránk eső részével, a határidő közeledtével akár éjszakába nyúlóan is dolgoznunk kell, csapatunk nem tudja betartani a határidőt. Ha vezetői pozícióban vagyunk, az időgazdálkodás terv kialakítása részlegünk és cégünk teljesítményét is befolyásolja.

Az állandó változások korában élünk. Amit ma extrának gondolunk, az holnapra már alapvető dolog lesz. Nem számíthatunk arra, hogy a változás a jövőben lassulni fog. Nekünk kell alkalmazkodnunk a folyamatosan átalakuló helyzetekhez. Az innováció fokozatos terjedésével a fejlődés és a változás gyorsuló spiráljában vagyunk. Ez a VUCA világ, melynek jellemzője, hogy változékony, bizonytalan, komplex és kétértelmű. Így jelenleg és a jövőben a vállalatok, illetve a munkavállalók rugalmassága (rezilienciája) elengedhetetlen. Folyamatosan reagálni kell a változó ügyféligényekre, össze kell hangolni a munkáltatói, valamint munkavállalói elvárásokat. Ehhez szintén a megfelelő időgazdálkodás a kulcs.

Az időkorlátok optimális kihasználásához először fejben kell eldöntenünk a feladatok sorrendjét, illetve fontosságát. Így tudunk eredményesebbek lenni. A változást saját személyes működésünk újragondolásával és egy tudatosabb, személyre szabott eszköztár alkalmazásával érhetjük el.

Ajánlott tematika:

  • Időgazdálkodással kapcsolatos problémák vizsgálata, lehetséges megoldásai
  • Időperspektíva
  • Időrablók és időrabló tevékenységek azonosítása
  • Egyéni akciótervek, stratégiák, technikák kialakítása és alkalmazása munkahelyi környezetben
  • Prioritások felállítása
  • A halogatás okai és lehetséges megoldásai
  • A cirkadián ritmus
  • A tudatos feladattervezés végrehajtása és időperspektívája
  • A hatékony delegálás
  • Az időmenedzsment és a célok összehangolása
  • Határok, szokások, nemet mondás képessége vállalati közegben
  • Időgazdálkodáshoz kapcsolódó készségek fejlesztése

A tréning célja

Az időgazdálkodás tréning célja, hogy a résztvevők rálátást szerezzenek saját idejükkel való kapcsolatukra és fejleszteni tudják az időmenedzsmentjüket. Segítséget, módszereket, lehetséges megoldásokat kapnak a munkáltatók és a munkavállalók egyaránt, mivel pozíciótól, életkortól függetlenül fontos, hogy a résztvevők egyéni elakadási pontjai azonosítására kerüljenek, ezek elhárításával pedig tovább fejlődhessenek. Kiemelt szerepet kap a saját tempó megtalálása, valamint egy egyéni ütemterv kialakítása is, amelyet a résztvevő munkájában is képes lesz hosszú távon alkalmazni.

Fejlődjünk együtt!

Tréningek

„Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem.” - Konfucius

Szeretnéd, ha csökkennének a munkahelyi feszültségek és a stressz? Esetleg akadozik az ügyfélkommunikáció?

tovább
Kommunikációs tréning

Ez a tréning olyan elméleti és gyakorlati információk birtokába juttatja a résztvevőket, melyek segítséget nyújtanak a munkahelyi, otthoni egyensúly megteremtéséhez.

tovább
Stresszkezelés

Az Oldjuk meg! – Konfliktuskezelés tréning alatt a résztvevők megértik a konfliktusok jelenségét, illetve megtanulják felismerni és kezelni azokat.

tovább
Konfliktus kezelés

Ez az egyik legösszetettebb téréning típus, mivel a legtöbb soft skill (puha készség) elemet ez tartalmazza.

tovább
Csapatfejlesztés

A változáskezelés tréning során a résztvevők élményszerű formába öntött feladatok, szituációs szerepjátékok során jutnak el a felismerésre...

tovább
Változásmenedzsment

A generáció menedzsment nem probléma, hanem hatalmas lehetőség.

tovább
Generáció menedzsment

Kutatások bizonyítják, hogy megfelelő időgazdálkodással egy csapat együtt több feladatot tud eredményesebben elvégezni.

tovább
Időgazdálkodás

A kiégési folyamat visszafordítható és megfelelő technikák elsajátításával leküzdhető.

tovább
Burnout tréning

Ezt a tréninget olyanoknak ajánlom, akik hatékonyabb ösztönzési módot, motivált csapatot, inspiráló vezetést szeretnének. .

tovább
Motivációs tréning

Az önismereti tréning eredményeként fejlődik a résztvevők önismerete, önbecsülése, önérvényesítése és javulnak a társas kapcsolataik.

tovább
Önismereti tréning